Gry trawnikowe
Dodane przez milaczik1 dnia Styczeń 21 2012 00:00:00
Gry trawnikowe kojarzą się z miłym i bezpiecznym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, w towarzystwie przyjaciół, rodziny, czy znajomych.Gry mają wiele zalet:
- są przede wszystkim nieskomplikowane,
- ciekawe,
-nie wymagają szczególnej sprawności.
Chociaż zabawy na trawie kojarzą się nam z letnimi miesiącami to w prezentowane tutaj gry można grać również w miesiącach zimowych. Można w nie grać nie tylko na trawie, wystarczy każdy kawałek spokojnego miejsca w ogrodzie, parku lub lesie.Zestawy do gier są w sklepach sportowych lub internetowych ale bezproblemowo można je wykonać samemu.
Wybrane gry są bardzo popularne w niektórych krajach jako rekreacyjne i sportowe- rozgrywane są nawet zawody mistrzowskie (mistrzostwa kraju, kontynentu i świata). Niektóre z nich są bardzo stare pochodzą z czasów starożytnych (jak np. bocce) Inne są całkiem młode bo wymyślone dopiero w XX w.
Jedne i drugie bez względu na długość metryki mają wspólne cechy, które spowodowały, że zakwalifikowane są do gier trawnikowych :
- proste zasady i przepisy,
- szybkie przygotowanie miejsca gry,
- utrwalenie więzi pomiędzy graczami.
Gry nie muszą wywoływać efektu współzawodnictwa, chodzi raczej o spotkanie się i wspólną zabawę. Jeśli tylko macie ochotę polecam taki sposób spędzania wolnego czasu pamiętając jednak o kulturze, poszanowaniu ludzi, zwierząt, roślin i pozostawieniu miejsca zabaw takim jakim go zastaliście.
Życzę powodzenie i miłych wrażeń.
Jacek Głogowski