Nawigacja
Strona Główna
KUBB
BOCCE
MöLKKI
HORSESHOE
BOULE
OFFGOLF
ROSYJSKIE SPORTY LUDOWE
KYYKKÄ
PÖLLI
KROKIET
Galeria
Forum
Artykuły
Linki
Kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Najnowszy Użytkownik: Corpol87
Na Forum
Najnowsze Tematy
Im glad I finally re...
opinie na temat gier
Najciekawsze Tematy
Im glad I finally... [0]
opinie na temat gier [0]
KROKIET - CROQUET

Krokiet  ( croquet)    Bardzo stara gra pochodząca z Angli znana była  już w XVIIIw. Była również na tyle popularna w XIX w., że znalazła się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1900 r.
Polega na dokładnym uderzaniu drewnianych kól, również drewnianym kołkiem    
( młotkiem ) od początku boiska do końca i z powrotem ale przez ustawione po drodze kolejne  małe bramki w ilości 6-7 sztuk. Gra sie w dwóch wariantach: pierwszy to gra indywidualna, drugi zespołowa. Odbicia młotkiem wykonują zawodnicy  naprzemiennie po jednym razie. Jeśli jest to gra drużynowa to raz odbija zawodnik jednego zespołu a po nim zawodnik drugiego. Boisko do gry może być wyznaczone na podłożu trawiastym, naturalnym lub naturalnym utwardzonym o podstawowych wymiarach 6 x 8 m.
Na boisku gra tylko jeden uczestnik do momentu zdobycia bramki, wybicia kuli poza boisko lub, gdy kula w czasie toczenia się nie przejdzie przez przestrzeń pomiędzy dwoma pozostałymi kulami (można dokonywać modyfikacji -np.:
-zawodnicy uderzają kule na przemian i w takiej sytuacji można wykorzystywać także kule przeciwnika lub partnera. Wówczas gracz uderzający kule może wybrać jedną własną kulę, a druga kula może być partnera lub przeciwnika jako kula wyznaczająca przestrzeń dla uderzenia własnej kuli). W grze zespołowej nie jest wskazana większa liczba graczy (jednorazowo), niż dwóch w każdym zespole.  Po każdym zdobyciu bramki zawodnicy rozpoczynają grę z pola startu.

Punktacja jest następująca: .
Za każde umiejscowienie kuli w bramce zalicza się 1 pkt . Można grać np. do 10-ciu pierwszych zdobytych punktów. Gra na rundy -np. 5 -po każdej bramce nowa runda. W grze na czas liczy się większa ilość zdobytych punktów w wyznaczonym czasie gry. Przy równej ilości zdobytych bramek (punktów) zwycięża gracz, który zdobył mniejszą ilością uderzeń. SPRZĘT
Do gry można używać zamiennie młotków i kuli do krokieta (drewniane lub z tworzyw sztucznych) lub kija i piłek mini-golfowych. Na bramkę nadaje się doskonale jedna z trzech (różne rozmiary), bramek do gry w unihoca. W przypadku braku bramki wyznaczamy tylko przestrzeń bramkową. 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright jacek glogowski; 2012

42,695 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie